Tanie Loty do Pragi

Najlepsze oferty bez ograniczeń - dokądkolwiek, kiedykolwiek.

W obie strony
1
Szukaj na skróty
⚡ weekendowy wypad
,
podróż we dwójkę 💕
? Zainspiruj się
🪄 szukaj gdziekolwiek

Gdzie wybierzesz się tym razem?

Łatwo odkrywaj nowe miejsca i planuj niezapomniane podróże.

Lubisz szukać wyjątkowych okazji?

Wyszukuj wyjątkowe oferty wygodniej i w cenach niższych niż kiedykolwiek!

Cenisz wygodę i przyjazną obsługę?

Rezerwowanie nigdy nie było łatwiejsze. W razie problemów możesz polegać na wsparciu 24/7.

Jak znaleźć tanie loty do Pragi?

Aby znaleźć tanie loty do Pragi, warto korzystać z meta-wyszukiwarek lotów, które porównują ceny na różnych stronach. Przydatne mogą być serwisy takie jak Ticketwhat, Momondo czy Google Flights. Pamiętajmy jednak, aby zawsze sprawdzać ceny bezpośrednio na stronach linii lotniczych. Często na początku i końcu sezonu turystycznego możemy znaleźć korzystne oferty. Ważne jest elastyczne podejście do daty podróży - zmienienie dnia odlotu o jeden lub dwa dni często pozwala na znalezienie tańszych biletów.

Pogoda w Pradze

Praga ma klimat umiarkowany, z umiarkowanie ciepłym latem i zimą, która bywa mroźna i śnieżna. Średnia temperatura w połowie roku to około 20-25 stopni Celsjusza, podczas gdy zima to około 0-5 stopni. Najcieplejszymi miesiącami są lipiec i sierpień, najchłodniejszymi styczeń i luty.

Najlepszy czas na podróż do Pragi

Idealnym czasem na podróż do Pragi są późna wiosna (kwiecień-maj) i wczesna jesień (wrzesień-październik). Pogoda jest wtedy umiarkowana i dosyć stabilna, a tłumy turystów mniejsze niż podczas szczytu sezonu letniego.

Co zobaczyć w Pradze?

Praga jest miastem z bogatą historią. Warto odwiedzić Staromiejski Rynek z zabytkowym zegarem astronomicznym Orloj, Złotą Uliczkę, znajdującą się w obrębie Zamku Praskiego, czy malowniczy Most Karola. Miłośnicy historii docenią również Wyszehrad – jeden z najstarszych zamków w Pradze.

Jedzenie w Pradze

Czeska kuchnia jest bardzo sycąca i mięsna. W Pradze warto spróbować tradycyjnych potraw, takich jak gulasz, svíčková (pieczeń wołowa w śmietanowym sosie) czy trdelník - popularny deser z ciasta posypanego cukrem i cynamonem. Na ulicach miasta znajdziemy wiele food trucków z lokalnym street foodem - klobása (kiełbasa) w roli głównej.

Jak poruszać się po Pradze?

Praga posiada bardzo dobrze rozwiniętą komunikację publiczną - metro, tramwaje i autobusy. W przypadku krótkotrwałych wizyt najbardziej opłaca się kupić 24-godzinny bilet, który uprawnia do nieograniczonych przejazdów wszystkimi środkami transportu. Wiele atrakcji turystycznych jest jednak dostępnych w zasięgu pieszych spacerów, a sam spacer po historycznym centrum to jedna z największych atrakcji Pragi.

Dojazd z lotniska do centrum Pragi

Lotnisko w Pradze jest dobrze skomunikowane z centrum miasta. Możemy skorzystać z autobusu, taksówki, Ubera lub zamówić transfer prywatny. Autobus 119 jeździ na stację metra Nádraží Veleslavín, skąd możemy dojechać do centrum. Pamiętaj, że na lotnisku nie znajdują się bramki biletowe. Bilet należy zakupić w automacie lub kiosku i skasować przed wejściem do autobusu.

Praga - przydatne informacje

Walutą w Pradze jest korona czeska (CZK). Pamiętajmy, że nie wszystkie miejsca akceptują euro, więc warto wymienić walutę przed wyjazdem lub skorzystać z bankomatów na miejscu. Językiem urzędowym jest czeski, jednak w większości turystycznych miejsc porozumieją się z nami w języku angielskim. Godziny otwarcia sklepów są podobne do polskich, ale niektóre zamykają już o 18:00.

Bezpieczeństwo w Pradze

Praga jest generalnie bezpiecznym miejscem dla turystów. Najczęstszym zagrożeniem są kieszonkowcy, zwłaszcza w tłumnych miejscach, takich jak Most Karola czy Staromiejski Rynek. Warto zawsze mieć swoje osobiste rzeczy na oku.

Ciekawostki o Pradze

Czy wiedzieliście, że Praga była jednym z nielicznych dużych miast, które uniknęło zniszczeń podczas II wojny światowej. Dlatego możemy podziwiać jej nieskazitelnie zachowane, średniowieczne centrum, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Praga z dziećmi

Praga to świetne miejsce na rodzinny wyjazd. Możemy odwiedzić Zoo, które jest uważane za jedno z najlepszych w Europie, przejść się malowniczą Złotą Uliczką czy odwiedzić Muzeum Czekolady. W sezonie letnim warto też skorzystać z licznych miejskich parków i placów zabaw.

Zakwaterowanie w Pradze

Podróźując do Pragi warto zdecydować się na zakwaterowanie w centrum miasta. Dzięki temu większość atrakcji turystycznych będziemy mieli na wyciągnięcie ręki. Praga oferuje szerokie spektrum opcji - od hosteli i mieszkań przez Airbnb, po luksusowe hotele. W przypadku większości z nich warto zrobić rezerwację z wyprzedzeniem, szczególnie podczas szczytu sezonu.

Tradycje i zwyczaje w Pradze

W Pradze bardzo istotne jest celebrowanie tradycji i lokalnych zwyczajów. Do jednych z nich należy Święto Świętego Mikuláša (Mikołająki), kiedy to mieszkańcy przebierają się za postać Świętego Mikołaja, anioła lub diabła i spacerują po mieście. Istotną rolę odgrywa również picie piwa, Czechy to przecież kraj z najwyższym konsumpcją piwa na głowę mieszkańca na świecie.

Muzea i galerie w Pradze

Zagłębiając się w kulturę i historię Pragi, konieczne jest odwiedzenie przynajmniej jednego z wielu muzeów i galerii. Na szczególną uwagę zasługuje Narodowe Muzeum, Galeria Narodowa czy Muzeum Komunizmu, obrazujące różne aspekty bogatej i zróżnicowanej historii czeskiej stolicy.