Projekty unijne

Tytuł projektu

Wyszukiwarka wycieczek wykorzystująca techniki uczenia maszynowego do dynamicznego pakietowania i automatycznego zakupu pakietów turystycznych.

Cele projektu

Cel: Wdrożenie na rynek stworzonego w trakcie Platformy Startowej i po inkubacji MVP wraz z jego rozbudową o funkcjonalności umożliwiające produkcyjne wdrożenie i skalowanie przedsięwzięcia na rynku krajowym i zagranicznym. * Rezultaty/Efekty Wprowadzenie na polski i zagraniczny rynek turystyczny innowacji produktowej Ticketwhat - wyszukiwarki podróży pakietowanych z nowatorskimi opcjami zakupowymi bazującymi na analizie fluktuacji cen każdego z elementów składowych pakietu przy pomocy algorytmów uczenia maszynowego i automatycznego zakupu pakietu w imieniu podróżnego we właściwym momencie, w najbardziej okazyjnej cenie i w ramach jednej rezerwacji. Model działania Ticketwhat opiera się o wysokie łączne zróżnicowanie w cenie komponentów podróży (lot, hotel i dodatki) wynoszące od kilku do kilkudziesięciu procent w zależności od czasu między dokonywaną rezerwacją, a rozpoczęciem podróży. Te wynikają z niejednakowych strategii zarządzania zyskiem tzw. “yield management” każdej z linii lotniczych jak i każdego z hoteli (lub sieci).

Planowane efekty

Rezultat projektu to internetowa wyszukiwarka pakietów turystycznych umożliwiająca automatyczny zakup najlepszych (tańszych niż obecnie dostępne) okazji podróży dzięki analizie miliardów danych o aktualnych i historycznych cenach lotów, hoteli i tzw. “bnb” z wykorzystaniem algorytmów uczenia maszynowego do predykcji cen i dostępności, w oparciu o własną bazę danych inwentarza. Produkt kierowany będzie w szczególności do poszukiwaczy okazji czy osób podróżujących na tzw. “city-break”. * Najważniejsze działania - Przygotowanie rozwiązania i uruchomienie produkcyjne, prace technologiczne w zakresie rozbudowy MVP - Realizacja kampanii wizerunkowych i marketingowych - Integracja narzędzi do optymalizacji działalności bieżącej przedsiębiorstwa np. w zakresie sprzedaży, obsługi reklamacji

Wartość projektu: 1 223 221,64 zł

Wkład Funduszy Europejskich: 999 068,77 zł

znak Fundusze Europejskie, barwy RP i znak Unia Europejska