Tanie Loty do Monachium

Najlepsze oferty bez ograniczeń - dokądkolwiek, kiedykolwiek.

W obie strony
1
Szukaj na skróty
⚡ weekendowy wypad
,
podróż we dwójkę 💕
? Zainspiruj się
🪄 szukaj gdziekolwiek

Gdzie wybierzesz się tym razem?

Łatwo odkrywaj nowe miejsca i planuj niezapomniane podróże.

Lubisz szukać wyjątkowych okazji?

Wyszukuj wyjątkowe oferty wygodniej i w cenach niższych niż kiedykolwiek!

Cenisz wygodę i przyjazną obsługę?

Rezerwowanie nigdy nie było łatwiejsze. W razie problemów możesz polegać na wsparciu 24/7.

Jak znaleźć tanie loty do Monachium?

Aby znaleźć najtańsze loty do Monachium, skorzystaj z porównywarek cen biletów lotniczych online. Kiedy wpiszesz miejsce wyjazdu i docelowe oraz wybierzesz daty podróży, serwisy takie jak Ticketwhat czy Kayak wyświetlą Ci listę dostępnych lotów razem z cenami. Pamiętaj jednak, że najtańsze bilety najczęściej dostępne są we wczesnej fazie sprzedaży, więc warto planować swoją podróż z wyprzedzeniem.

Pogoda w Monachium

Monachium jest miastem o umiarkowanym klimacie kontynentalnym, co oznacza, że letnie miesiące są zazwyczaj ciepłe i słoneczne, natomiast zima może być zimna i śnieżna. Najcieplejszymi miesiącami w roku są lipiec i sierpień, natomiast najzimniejszymi styczeń i luty.

Najlepszy czas na podróż do Monachium

Najlepszy czas na podróż do Monachium zależy od planu Twojej wizyty. Jeżeli chcesz zwiedzić miasto i cieszyć się jego zabytkami bez tłumów turystów, najlepszym okresem będzie wiosna (kwiecień-maj) lub jesień (wrzesień-październik). Jeżeli natomiast jesteś fanem piwa i bawarskiej tradycji, nie możesz przegapić słynnego Oktoberfestu, który odbywa się co roku od końca września do pierwszej połowy października.

Co zobaczyć w Monachium?

Monachium to miasto pełne atrakcji. Na czele z zabytkowym centrum miasta - Marienplatz, gdzie znajduje się Nowy Ratusz z zegarem, który co godzinę odgrywa popularne niemieckie melodie. Nie mniej ciekawe są Nymphenburg Palace, English Garden oraz wiele muzeów, m.in. German Museum i Pinakothek der Moderne.

Jedzenie w Monachium

Monachijska kuchnia to dużo więcej niż tylko kiełbasa i piwo. Przekonasz się o tym smakując takie specjały jak pretzle (bawarska bułka w kształcie pretzla), weisswurst (biała kiełbasa) czy słynne pączki z marmoladą - berliner.

Jak poruszać się po Monachium?

Monachium oferuje dobrze rozwiniętą sieć komunikacji publicznej, w skład której wchodzą metro (U-Bahn), tramwaje, autobusy miejskie i pociągi podmiejskie (S-Bahn). Bilety można kupić w automatach biletowych oraz kioskach.

Dojazd z lotniska do centrum Monachium

Dojechać z lotniska Franz Josef Strauß do centrum Monachium można na kilka sposobów. Najprostszy i najszybszy jest pociąg S-Bahn, który odjeżdża co 20 minut i pokonuje trasę w ok. 40 minut. Alternatywą może być autobus lub taxi.

Monachium - przydatne informacje

Monachium to największe miasto Bawarii i trzecie pod względem wielkości miasto Niemiec. Językiem urzędowym jest niemiecki, choć mieszkańcy często posługują się dialektem zwane bawarskim. Oficjalną walutą jest euro.

Bezpieczeństwo w Monachium

Monachium jest generalnie miastem bezpiecznym, jednak jak zawsze podczas podróży warto zachować podstawowe środki ostrożności. Unikaj nieoświetlonych miejsc po zmroku i nie zostawiaj swoich rzeczy bez opieki.

Ciekawostki o Monachium

Wiesz, że Monachium kiedyś było stolicą Bawarii? Albo że to właśnie tu narodziła się słynna marka samochodów BMW? A może słyszałeś o twierdzy Monachium, która była niegdyś mieszkaniem królów Bawarii?

Monachium z dziećmi

Monachium to miejsce przyjazne dla rodzin z dziećmi. W ofercie miasta znajduje się wiele atrakcji, które ucieszą zarówno najmłodszych, jak i ich rodziców, np. Deutsches Museum - największe muzeum nauki i techniki na świecie, Tierpark Hellabrunn czy Sea Life Monachium.

Zakupy w Monachium

Czy to markowe butiki na Maximilianstrasse, modny i żywy Kaufingerstrasse, czy eklektyczne sklepiki w dzielnicy Schwabing - w Monachium każdy znajdzie coś dla siebie.

Tradycje i zwyczaje Monachium

Tradycje w Monachium są mocno zakorzenione w bawarskiej kulturze. Piękne stroje regionalne, tańce ludowe, festiwale, marchewki i oczywiście piwo - wszystko to ma swoje miejsce w życiu codziennym mieszańców Monachium.

Nocne życie w Monachium

Monachium oferuje szeroki wybór miejsc do spędzenia czasu wieczorami - od eleganckich barów i restauracji, przez klubów muzycznych, po puby i bary piwne. Nie przegap słynnej Hofbräuhaus, jednej z najstarszych browarów na świecie.

Historia Monachium

Miasto Monachium zostało założone przez Henryka Lwa w 1158 roku. Przez wieki była stolicą księstwa, elektoratu i królestwa Bawarii. Monachium było także jednym z głównych ośrodków ruchu nazistowskiego w Niemczech.

Ceny w Monachium: koszty podróży

Monachium jest jednym z droższych miast w Niemczech, ale koszty podróży zależą od stylu, w jakim podróżujesz. Bilety na komunikację miejską kosztują około 3 euro, kolacja w restauracji to wydatek około 20 euro, a nocleg w standardowym hotelu to koszt około 80 euro.

Hotele i noclegi w Monachium

Monachium oferuje szeroki wybór miejsc na nocleg - od luksusowych hoteli 5-gwiazdkowych, przez przytulne pensjonaty, po hostele i kempingi. Wszystko zależy od Twoich preferencji i budżetu.

Komunikacja miejska w Monachium

Monachium oferuje rozwiązania transportowe dla wszystkich. Oprócz zdobycia jednodniowego biletu na komunikację miejską, warto rozważyć zakup karty, która uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów w określonym czasie (tzw. Tageskarte).